O Kačence

 
Kačenka se narodila koncem ledna 2012 v termínu jako zdravé dítě. Až postupem času se zjišťovalo opoždění ve výjoji jak psychickém tak motorickém. Od 4. měsíce jsme začali chodit na neurologii a cvičit Vojtovu metodu. Díky tomu začala pást hříbátka a povolila ročučky co byly do té doby převážně v pěst.
 
Od narození měla problémy s krmením, do jídla jí člověk musel nutit. Nikdy nevypila množství dle norem, museli jsme krmit často po menších dávkách, ale šlo to. Pak se začalo řešit, že nepřibýrala. Dostávala Infatrini (výživné mléko) na přibrání. Začali jsme ve 4. měsích s příkrmy, sázelo se na to že jí kašičky pojedou víc než mléko. Chvíli to i zabíralo. Pak se zjistilo, že má hrubý nález na EEG. Neurolog váhal zda nasadit antiepiliptika, když neměla nikdy záchvat. Nakonec nasadil a Kačka se zlepšila, začalo jí víc chutnat. 
 
Ovšem pak začal nový boj - GER /reflux/. Dost dlouho nám trvalo, než jsme do Kačky dostali 100ml jídla a ona nám to za chvíli vyzvracela. Snažili jsme se dlouho odolávat, ale nekonec nebylo zbytí, musela na operaci s GER - fundoplikaci /kdy udělali lékaři Kačce "manžetku" mezi jícnem a žaludkem/. A rovnou i gastrostomii, sondu do žaludku. Krmení byl do té doby každodenní a vlastně i celodenní boj, ideálně pro víc lidí, aby Kačka něco snědla museli jsme jí zabavit několika hračkama a bylo to opravdu vysilující. Po zavedení gastrostomie (sondy do žaludku) se nám ulevilo. Sice ze začátku to byl taky boj, často nám dávila a to na psychice nepřidalo. Teď už je to více méně v klidu, až na občasné hnisání okolí hadičky, ale to už jsme se naučili zvládat.
 
Až po operaci mohla jet Kačka poprvé do lázní, dřív to vhledem ke krmení opravdu nebylo možné. Začali jsme jezdit pavidelně 2x ročně. Na posledních lázních jsem dostala od jedné maminky kontak na hiporehabilitaci Mirákl o.s. a za to jsem velice vděčná. Chvíli po tom co Kačka začala jezdít na koni, začala se krásně zpevňovat. Hlavně díky koním je Kačka tam kde teď je. Když jí postavím dokáže chvíli stát, ale musím jí jistit za kyčle, není stabilní, ale nohy jí udrží do té doby to bylo nemyslitelné!
 
Zatím se nám nepodařilo, aby se Kačenka sama posadila, lezla, nebo plazila. Změnili jsme fyzioterapeutku a Kačka se snaží s dopomocí dělat své první krůčky /během 3 týdnů!/ teď už jen pilujeme, aby to bylo co nejlepší a snad brzy i bez pomoci. Kačence věříme, víme že to dokáže. Už teď náš neurolog nevěřil jak je Káťa šikovná, když mu ukázala stoj s oporou o židli a předvedla krůčky s dopomocí, rozzářil se jak sluníčko a řekl nám, že si upřímě myslel, že tohle nikdy nedokáže.
 
Kačka dělá stále nějaké drobné pokroky, naučila se "chodit" na nočník, sice si neumí říct, ale podstatné je že co potřebuje udělá do nočníku. Začíná rozumnět několika pokynům, umí si ukázat bříško, jak je veliká, zatleskat si. Nově dokáže "fouknout" to neexistovalo. Začíná nosit brýličky, to udělá také své když hezky uvidí. Nicméně Kačenka sama neudělá naprosto nic a je 24 hodin denně odkázána na naší péči.
 
Nejnovější pokrok je, že Kačenka začíná jezdit na Lopedu /tříkolka pro handicapované/ :-).
 
Sháníme prostředky především na KLIMTERAPY v Klimkovicích, která Kačence moc pomáhá. :-) Jedna 4 týdenní terapie na lázeňský poukaz zde stojí 59.190 Kč. Ideální by bylo tuto terapii zopakovat 3x ročně. Zároveň docházíme nově do Inspiriti na Kraniosakrání terapii, masáže, akupunkturu. Jezdíme i do SAREMA Liberec, nově jsme byly v Renona rehabilitacion na SK, rehabilitaci byhom rádi zopakovaly, měla pěkný efekt.  Přez léto Kačenka vždy odjezdí 3x týdenní hiporehabilitační pobyt v Bohuslavicích u centra hiporehabilitace Mirákl.
 
Všechny prostředky které se nám povede sehnat chceme investovat právě do všech těchto finnčně náročných rehabilitací, případně rehabilitačních a kompenzačních pomůcek.
 
Z CELÉHO SRDCE VÁM VŠEM DĚKUJEME, ŽE NÁM POMÁHÁTE! NESMÍRNĚ SI TOHO VÁŽÍME :-)