Rehabilitace

Už od 4.měsíců s Kačenkou chodíme na fyzioterapii. Nejprve jsme cvičili Vojtovu metodu, v současné době cvičíme Bobath. Několikrát denně cvičíme doma, většinou jednou za týden dojíždíme k naší současné fyzioterapeutce Katce Čapkové. Ta si Kačku hlídá i na hipoterapii v o.s. Mirákl. Pravidelně docházíme na 
logopedii a ergoterapii.
 
Ve školce - denní stacionář Paprsek  Kačenka cvičí dle Vojty a dochází na Montessori terapii.
 
Jezdíme 2x ročně do lázní. Od počátku jsme jezdily do Jánských lázní, kde Kačce pomáhali uvolnit částečně spastické nožičky. Letos poprvé chceme vyzkoušet lázně Klimkovice. Zaujaly nás tam jejich logopedické programy. Sice se musí doplácet a není to hrazené ZP, ale výhodou je intenzita a mají výsledky. Kačenka zatím nemluví ale snaží se žvatlat, občas řekne Baba, takže intenzivní logopedie je přesně co potřebujeme. Ideální by bylo, kdyby se povedlo sehnat prostředky i na KLIMTERAPY, která by pro Kačku byla podle neurologa velice vhodná. Původně jsme chtěli na stejnou terapii v Praze, ale v Klimkovicích to bude na lázeňský poukaz od ZP levnější, vyjde "jen" na 50.555 Kč.
 
V květnu 2015 jsme začali léčbu aminokyselinami. Kombinace této léčby, hipoterapie a cvičení Bobath u Katky Čapkové dělá divy :-)
 
Od srpna také docházíme nově na akupunkturu (INSPIRITA). Zároveň jsme začaly cvičit i Feldenkraisovu metodu.
 

Přez to všechno je Kačenka stále 24 hodin denně odkázána na naší péči, sama zatím nezvládne nic.